Vyhledávání

Únava

07.06.2016 10:10

Nedostatek energie nebo snížení vitality můžeme označit jako ospalost, letargii. Únava může přispívat k symptomům jako je deprese, snížená motivace nebo apatie. Nedostatek energie může být normální odpovědí na nedostatek spánku,  přepracovanost, přepínání svojich sil, stres, nedostatek pohybu, ale také na nudu. V případě, že je nedostatek energie normální reakcí, často sa dá vyřešit přiměřeným spánkem, odpočinkem, manažováním stresu a správnou výživou.

Přetrvávající nedostatok energie, který se nedaří vyřešit každodenní starostlivostí o svoje zdraví, může být příznakem hlubšího fyzického či psychického problému. Mezi běžné příčiny mohou patřit alergie a astma, anémie, rakovina a její léčení, chronická bolest, srdeční choroby, infekce, deprese, poruchy stravování, smutek, nespavost, problémy se štítnou žlázou, vedlejší účinky léků, užívání alkoholu, či drog.

Pozorování  vzorů a symptomů nedostatku energie může pomoci určit jeho příčinu.  Přetrvávající únava bez žádné jasné diagnózy, může být následkem chronického únavového syndromu, který může začít jako onemocnění podobné chřipce a odpočinek na to nemusí zabrat. Jiné symptomy, jako jsou potíže při přemýšlení, dlouhodobá vyčerpanost a tendence onemocnět po každé námaze, bolest kloubů a svalů, škrábání v krku, bolesti hlavy a bolestivé lymfatické uzliny jsou zcela běžné. Nedostatek energie je zřídka akutní a dá se úspěšně podchytit užíváním výživových doplňků a přírodní cestou. Pokud se rozvyne náhle nebo ho doprovází další vážné symptomy, může vyžadovat okamžité vyšetření, aby sa předešlo vážným komplikacím.

Vyřešení problémů s nedostatkem energie a únavy může být jednoduché. Úplně první čím by bylo dobré začít je spánek, správná výživa, živiny a doplňky výživy a vyrovnaná hladina cukru.

Některé esenciální oleje jsou velmi efektivními partnery při vytváření a udržování energie. Například bazalkový éterický olej je jedinečný na celkovou energii a vitalitu (pokud se použije velké množství, má opačný účinek – uklidňuje ) . Lemongrass (citronová  tráva)  – má povzbuzující účinek na celé tělo. Levandule pomáha vyrovnávat tělesné systémy, tam kde může docházet k příliš velkému úbytku energie v jedné oblasti na úkor jiných. Všechny citrusové oleje a citrusové směsy se považují za osvěžující a povzbuzující. Jednou z nejoblíbenějších možností na okamžité povzbuzení je máta – peppermintový esenciální olej.

Výživové doplňky na zvýšení energie –  Mitto2Max  – směs bylin a extraktů na zvýšení buňkové energie.. Obsahuje Acetyl L Carnitýn, Kyselinu alfa lipoloovou, koenzim q 10, Extrakt polyfenylů z li-či a zeleného čaju, kvercetín, kordyceps, ginseng a ašwagandhu.

Balíček celoživotní vitality (Lifelong vitality pack) –  jsou minerály, vitamíny, omega 3 mastné kyseliny, sformulované na doplnění živin, které jsou nedostatečné v běžné evropské stravě.

 

Zpět

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode E-shop